Uzasadnienie
W treści skargi skarżący zawarł wniosek o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych.
Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 22 maja 2014 r. wezwano pełnomocnika strony skarżącej do uzupełnienia braku formalnego wniosku o przyznanie prawa pomocy poprzez złożenie go na urzędowym formularzu PPPr, w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania.
Jak wynika z akt sprawy, przesyłka zawierająca powyższe wezwanie została awizowana w dniach 30 maja 2014 r. i 9 czerwca 2014 r., a następnie zwrócona do nadawcy w dniu 17 czerwca 2014 r. Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału, wezwanie zostało uznane za skutecznie doręczone dnia 13 czerwca 2014 r. Ostatni dzień terminu do uzupełnienia braków formalnych wniosku przypadł zatem na dzień 20 czerwca 2014 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Stosownie do art. 257 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej p.p.s.a., wniosek o przyznanie prawa pomocy, który nie został złożony na urzędowym formularzu lub którego braków strona nie uzupełniła w zakreślonym terminie, pozostawia się bez rozpoznania.
Pomimo upływu zakreślonego terminu, strona skarżąca nie uzupełniła braków formalnych wniosku.
Z tych przyczyn, na podstawie art. 257 p.p.s.a. w związku z art. 254 § 1 p.p.s.a. wniosek należało pozostawić bez rozpoznania.