Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 4 października 2010 r., sygn. akt IV SA/Wa 1119/10

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Danuta Dopierała przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 4 października 2010 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M. O., T. O., C. P. na postanowienie Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia [...] maja 2010 r., Nr [...] w przedmiocie odmowy uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę C. P.

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] czerwca 2010 r. skarżący M. O., T. O. i C. P. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia [...] maja 2010 r., Nr [...] utrzymujące w mocy postanowienie z dnia [...] kwietnia 2010 r. Nr [...] odmawiające uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy dla planowanej inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego, zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe oraz zjazdu z drogi publicznej o kategorii krajowej nr [...] w D., gmina W. – działki nr [...] (cz.) i [...] (cz.).

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Skarga C. P. podlega odrzuceniu.

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania, nie uiszczono należnego wpisu.

Skarżący nie uiścił opłaty sądowej przy wniesieniu skargi. Sąd pismem z dnia 14 lipca 2010 r., w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 12 lipca 2010 r., wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni od otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.

Powyższe wezwanie, jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, zostało doręczone skarżącemu dnia 19 lipca 2010 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął zatem dnia 26 lipca 2010 r.

Z informacji Oddziału Finansowo - Budżetowego Sądu z dnia 10 sierpnia 2010r. wynika, że w zakreślonym terminie nie uiszczono należnego wpisu.

W tym stanie rzeczy na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, należało orzec jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 10 stycznia 2011 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.