Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 11 lutego 2013 r., sygn. akt IV SA/Wa 1182/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Tomasz Wykowski przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 11 lutego 2013 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej [...] Sp. z o. o. w O.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 10 października 2012 r. sygn. akt IV SA/Wa 1182/12
Sprawa
w sprawie ze skargi [...] Sp. z o. o. w O. na decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] kwietnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie sprzeciwu wobec planowanej wysyłki odpadów

Sentencja

postanawia:

  1. 1. odrzucić skargę kasacyjną,
  2. 2. zwrócić [...] Sp. z o. o. w O. kwotę 200 (słownie: dwustu) złotych tytułem wpisu od skargi kasacyjnej.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 10 października 2012 r. sygn. akt IV SA/Wa 1182/12 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę [...] Sp. z o. o. w O. na decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] kwietnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie sprzeciwu wobec planowanej wysyłki odpadów.

Wyrok z dnia 10 października 2012 r. został doręczony wraz z uzasadnieniem skarżącemu w dniu 5 grudnia 2012 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 63 akt sądowych). [...] Sp. z o. o. w O. wniosła na wyrok z dnia 10 października 2012 r. skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego za pośrednictwem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Skarga kasacyjna została nadana w dniu 7 stycznia 2013 r. (stempel pocztowy na kopercie k. 79 akt sądowych).

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270, powoływanej dalej jako "p.p.s.a.") wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargą kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Jak wskazuje art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

W rozpatrywanej sprawie wyrok wraz z uzasadnieniem został doręczony na adres profesjonalnego pełnomocnika skarżącego w dniu 5 grudnia 2012 r. Tym samym ostatnim dniem terminu do wniesienia skargi kasacyjnej był dzień 4 stycznia 2013 r. Wnosząc skargę kasacyjną w dniu 7 stycznia 2013 r., skarżący dokonał czynności z przekroczeniem ustawowego terminu.

W związku z powyższym, na podstawie art. 178 p.p.s.a. skargę kasacyjną należało odrzucić jako wniesioną po upływie terminu.

O kosztach sądowych orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 10 października 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.