Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 10 października 2012 r. sygn. akt IV SA/Wa 1182/12 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę [...] Sp. z o. o. w O. na decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] kwietnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie sprzeciwu wobec planowanej wysyłki odpadów.
Wyrok z dnia 10 października 2012 r. został doręczony wraz z uzasadnieniem skarżącemu w dniu 5 grudnia 2012 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 63 akt sądowych). [...] Sp. z o. o. w O. wniosła na wyrok z dnia 10 października 2012 r. skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego za pośrednictwem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Skarga kasacyjna została nadana w dniu 7 stycznia 2013 r. (stempel pocztowy na kopercie k. 79 akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270, powoływanej dalej jako "p.p.s.a.") wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargą kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Jak wskazuje art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
W rozpatrywanej sprawie wyrok wraz z uzasadnieniem został doręczony na adres profesjonalnego pełnomocnika skarżącego w dniu 5 grudnia 2012 r. Tym samym ostatnim dniem terminu do wniesienia skargi kasacyjnej był dzień 4 stycznia 2013 r. Wnosząc skargę kasacyjną w dniu 7 stycznia 2013 r., skarżący dokonał czynności z przekroczeniem ustawowego terminu.
W związku z powyższym, na podstawie art. 178 p.p.s.a. skargę kasacyjną należało odrzucić jako wniesioną po upływie terminu.
O kosztach sądowych orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.