Uzasadnienie
Skarżący G. L. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] lutego 2016 roku w przedmiocie wymierzenia administracyjnej kary pieniężnej.
Zarządzeniem z dnia 17 maja 2016 roku skarżący został wezwany do uzupełnienia braku formalnego skargi poprzez podanie wartości przedmiotu zaskarżenia w niniejszej sprawie, w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.
Odpis zarządzenia z dnia 17 maja 2016r. wraz z pouczeniem o skutkach jego niewykonania został skutecznie doręczony skarżącemu w dniu 27 maja 2016r. (potwierdzenie odbioru k. 13). Zakreślony termin do uzupełnienia braku formalnego skargi upłynął bezskutecznie w dniu 3 czerwca 2016 roku. Skarżący nie uzupełnił braku formalnego skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm.) zwanej dalej w skrócie p.p.s.a, Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
W myśl z kolei art. 215 p.p.s.a. w każdym piśmie wszczynającym postępowanie sądowe w danej instancji, należ podać wartość przedmiotu zaskarżenia, jeżeli od tej wartości zależy wysokość opłaty.
Brak wskazania wartości przedmiotu zaskarżenia stanowi niedochowanie wymogów formalnych pisma procesowego w rozumieniu art. 49 § 1 p.p.s.a. Taki brak formalny podlega uzupełnieniu w sposób przewidziany w tym przepisie, a jego nieuzupełnienie w terminie siedmiu dni prowadzi – w przypadku kiedy wniesione pismo procesowe jest skargą - do jego odrzucenia zgodnie z treścią art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.
W niniejszej sprawie brak formalny skargi nie został uzupełniony.
Mając na uwadze powyższe, działając na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzeczono jak w sentencji postanowienia.