Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 §1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) – dalej ppsa, skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Zaskarżoną decyzję z dnia [...] lipca 2009 r. (z prawidłowym pouczeniem o terminie i sposobie jej zaskarżenia, tj. wskazaniem, że strona niezadowolona z decyzji może wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie - za pośrednictwem Głównego Geodety Kraju w terminie 30 dni od dnia doręczenia decyzji stronie) doręczono skarżącym w dniu 31 lipca 2009 r., dlatego też termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 31 sierpnia 2009 r.
Jak wynika z akt sprawy w dniu 14 grudnia 2009 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie została nadana w urzędzie pocztowym skarga A. i J. M. na decyzję Głównego Geodety Kraju z dnia [...] lipca 2009 r. Do skargi dołączono wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie prawomocnym postanowieniem z dnia 12 kwietnia 2010 r., sygn. akt IV SA/Wa 122/10 odmówił przywrócenia skarżącym terminu do wniesienia skargi na decyzję Głównego Geodety Kraju z dnia [...] lipca 2009 r.
Nadanie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w dniu 14 grudnia 2009 r. oznacza, iż została ona wniesiona z uchybieniem trzydziestodniowego terminu do dokonania tej czynności, który – jak wskazano wyżej – upłynął w dniu 31 sierpnia 2009 r., dlatego też, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 58 §1 pkt 2 ppsa, orzekł jak w sentencji.