Uzasadnienie
Stowarzyszenie [...] z siedzibą w [...] wniosło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] kwietnia 2014 r. stwierdzające niedopuszczalność odwołania od decyzji Prezydenta W. z dnia [...] maja 2013 r. w przedmiocie stwierdzenia braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na realizacji [...] na działce ewid. nr [...] obręb [...] przy ul. [...] w Dzielnicy [...] W. Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 12 czerwca 2014 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. W zakreślonym terminie skarżący złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy. Postanowieniem z dnia 14 sierpnia 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych.
Zgodnie z zarządzeniem z dnia 12 września 2014 r. wezwano skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 12 czerwca 2014 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi. Wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 16 września 2014 r., jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru. Ostatni dzień terminu do uiszczenia wpisu sądowego przypadł zatem na 23 września 2014 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych ustalono, że do dnia 7 października 2014 r. nie wpłynęła kwota należna od skarżącego z tytułu wpisu sądowego od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Stosownie do art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., dalej p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. W niniejszej sprawie skarżący nie uiścił wpisu sądowego od skargi, pomimo wezwania przez Sąd.
Z tych przyczyn, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.