Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 31 lipca 2008 r., sygn. akt IV SA/Wa 1254/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia NSA Otylia Wierzbicka przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 31 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
w sprawie ze skargi Stowarzyszenia"F. " z siedzibą w B. na postanowienie Ministra Środowiska z dnia [...] marca 2007 r., znak [...]. w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę

Uzasadnienie

Stowarzyszenie "F" w B. wniosło w dniu 9 maja 2007r. (data stempla pocztowego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę na postanowienie Ministra Środowiska z dnia [...] marca 2007r. w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji dotyczącej uzgodnienia warunków realizacji przez E. S.A przedsięwzięcia polegającego na przebudowie kotłowni węglowej na kotłownie opalaną biomasą.

Przewodniczący Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zarządzeniem z dnia 3 lipca 2007r wezwał stronę skarżącą do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 złotych stosownie do § 2 ust.1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądem administracyjnym (Dz.U. Nr 221, poz.2193) oraz do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez nadesłanie odpisów skargi i dokumentu wskazującego na sposób reprezentacji strony skarżącej tj. KRS lub statutu - w terminie 7 dni – w przypadku obydwu zarządzeń z pouczeniem, iż nieuiszczenie wpisu, jak również nie nadesłanie wyżej wymienionych dokumentów we wskazanym przez Sąd terminie skutkować będzie odrzuceniem skargi.

Odpis zarządzenia został doręczony w dniu 27 lipca 2008r. Na skutek tego zarządzenia przy piśmie z dnia 3 sierpnia 2007r. strona skarżąca złożyła żądane dokumenty oraz załączyła wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych.

Postanowieniem z dnia 16 sierpnia 2007r. referendarz sądowy rozpoznając przedmiotowy wniosek odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy.

Na to postanowienie skarżący wniósł w dniu 5 września 2007r sprzeciw, podtrzymując swoją argumentację zawartą w we wniosku o zwolnienie z kosztów.

Postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 10 października 2007r Sąd ponownie odmówił przyznania skarżącemu prawa pomocy. Na postanowienie skarżący w dniu 12 listopada 2007r wniósł zażalenie.

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 11 grudnia 2007r sygn akt II OZ 1271/07 oddalił zażalenie.

Zarządzeniem z dnia 17 stycznia 2008r. strona skarżąca została wezwana do wykonania prawomocnego zarządzenia o wezwaniu do wpisu od skargi, z pouczeniem iż nie uiszczenie wpisu we wskazanym przez Sąd terminie spowoduje odrzucenie skargi. Od powyższego zarządzenia nie przysługuje już środek zaskarżenia.

Odpis zarządzenia został doręczony 7 lutego 2008r a zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 14 lutego 2008r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (DZ. U.Nr 153 poz. 1270 ze zm.) zwaną dalej P.p.s.a Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.

W niniejszej sprawie 7 dniowy termin do uiszczenia wpisu upłynął skarżącemu w dniu 14 lutego 2008r. Z informacji zawartej w piśmie Oddziału Finansowo- Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 30 lipca 2008r. wynika, iż do dnia 28 lipca 2008r. wpis nie wpłynął.

Wobec powyższego, skoro skarżące Stowarzyszenie wezwane do uiszczenia wpisu nie uiściło go w wyznaczonym przez sąd terminie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 5 czerwca 2008 r., dokument z 10 kwietnia 2008 r., dokument z 10 października 2007 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.