Uzasadnienie
W piśmie z dnia 19 maja 2014 r. Stowarzyszenie [...] wniosło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] kwietnia 2014 r., nr [...], którą utrzymano w mocy decyzję Prezydenta W. z dnia [...] września 2013 r., nr [...] o ustaleniu środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia polegającego na realizacji centrum handlowego, w rejonie ulic [...] i [...] w W. Sąd w piśmie z dnia 27 czerwca 2014 r. przesłał skarżącemu odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z 23 czerwca 2014 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 200 zł, w terminie 7 dni od otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
W terminie do uiszczenia wpisu sądowego skarżący wniósł o przyznanie mu prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. Postanowieniem z dnia 10 lipca 2014 r. Referendarz sądowy odmówił przyznania Stowarzyszeniu prawa pomocy we wnioskowanych zakresie. Również Sąd, po rozpoznaniu sprzeciwu, postanowieniem z dnia 6 sierpnia 2014 r. odmówił przyznania Stowarzyszeniu prawa pomocy. Na to postanowienie skarżące Stowarzyszenie wniosło zażalenie, które Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 12 września 2014 r., sygn. akt II OZ 903/14, oddalił,
W piśmie z dnia 25 września 2014 r. Sąd wezwał skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z 23 czerwca 2014 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 200 zł, w terminie 7 dni od otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Jak wynika z akt sprawy, wezwanie to doręczono skarżącemu w dniu 26 września 2014 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Skarga podlega odrzuceniu.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) ustawy Sąd odrzuca skargę gdy pomimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.
Skoro wezwanie do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z 23 czerwca 2014 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 200 zł, w terminie 7 dni od otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi doręczono Stowarzyszeniu w dniu 26 września 2014 r., wobec tego termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 3 października 2014 r.
Jednak jak wynika z informacji Oddziału Finansowo – Budżetowego Sądu z dnia 14 października 2014 r., w zakreślonym terminie skarżący nie uiścił wpisu od skargi.
W tym stanie rzeczy na podstawie art. 220 § 3 cyt. ustawy należało orzec jak w sentencji.