Uzasadnienie
W piśmie 11 kwietnia 2017. M. G. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia [...] marca 2017 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Komendanta Placówki Straży Granicznej w D. z [...] grudnia 2016 r. o nałożeniu kary administracyjnej na przewoźnika.
W dniu 5 czerwca 2017 r. Skarżąca uzupełniła brak formalny skargi oraz wniosła o przyznanie jej prawa pomocy.
Referendarz sądowy postanowieniem z 27 października 2017 r. odmówił przyznania prawa pomocy.
W piśmie z dnia 12 grudnia 2017 r. Sekretariat Wydziału IV przesłał Skarżącej odpis zarządzenia Przewodniczącej Wydziału IV z 11 grudnia 2017 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 400 zł, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Odpis tego zarządzenia doręczono Skarżącej w dniu 14 grudnia 2017 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Skarga podlega odrzuceniu.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r. poz. 1369) Sąd odrzuca skargę gdy pomimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.
Z akt sprawy wynika, że odpis zarządzenia Przewodniczącej Wydziału IV o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego skutecznie doręczono Skarżącej w dniu 14 grudnia 2017 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął zatem w dniu 21 grudnia 2017 r.
W dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty od niniejszej sprawy.
W tym stanie rzeczy na podstawie art. 220 § 3 cyt. ustawy należało orzec jak w sentencji.