Uzasadnienie
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z 28 listopada 2008r. wezwano skarżące Stowarzyszenie - w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia odpisu tego zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi - do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 złotych.
Wezwanie doręczono 9 grudnia 2008r. (dowód: potwierdzenia odbioru - k. 67), zaś termin ustawowy do uiszczenia opłaty sądowej upłynął bezskutecznie 16 grudnia 2008r.
Sąd zważył co następuje
Stosownie do art. 230 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ((Dz.U. nr 153, poz. 1270, ze zm.) -zwanej dalej: P.p.s.a.) od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stały lub stosunkowy. Do pism tych należy skarga (art. 230 § 2 P.p.s.a.). W sprawie skargi na postanowienie wydane w postępowaniu administracyjnym - stosownie do treści § 2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu sądowym przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 221, poz. 2193, ze zm.) - pobiera się wpis stały w wysokości 100 zł.
Wobec faktu, iż skarżące Stowarzyszenie - pomimo prawidłowego wezwania - w zakreślonym terminie nie uiściło należnego wpisu od skargi - na mocy art. 220 § 3 P.p.s.a. - postanowiono jak w sentencji.