Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 3 listopada 2010 r., sygn. akt IV SA/Wa 1382/10

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący: Sędzia WSA Małgorzata Małaszewska – Litwiniec
Rozpoznanie
w dniu 3 listopada 2010 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi O. J. i M. S. na decyzję Ministra Gospodarki z dnia [...] maja 2010 r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji

Sentencja

postanawia:

  1. 1. odrzucić skargę M. S.,
  2. 2. zwrócić skarżącej kwotę 100 (sto) złotych uiszczoną tytułem od skargi.

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] lipca 2010 r. M. S., reprezentowana przez adwokata, wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Ministra Gospodarki z dnia [...] maja 2010 r. utrzymującą w mocy decyzję tego organu z dnia [...] lutego 2009 r. o odmowie uchylenia ostatecznej decyzji Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] listopada 2003 r., wydanej w przedmiocie przyznania odszkodowania za utracone składniki majątkowe przedsiębiorstwa pn. Stolarnia Mechaniczna, wł. J. W..

Z uwagi na to, iż w niniejszej sprawie, zgodnie z § 2 ust. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 221 poz. 2193), wpis sądowy wynosi 200 zł, zaś pełnomocnik skarżącej uiścił jedynie połowę tej kwoty, pismem z dnia 16 sierpnia 2010 r. wysłano pełnomocnikowi zarządzenie Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 12 sierpnia 2010 r. o wezwaniu do uzupełnienia wpisu sądowego o kwotę 100 zł. Równocześnie w wezwaniu zawarto pouczenie, iż nieuzupełnienie w terminie 7 dni wpisu od skargi spowoduje jej odrzucenie.

Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru (k-56) wezwanie to doręczono adwokatowi skarżącej dnia 20 sierpnia 2010 r. Pismem z dnia 23 sierpnia 2010 r. pełnomocnik skarżącej wskazał, iż wpis sądowy uiścił dnia 7 lipca 2010 r., na dowód czego dołączył kserokopię polecenia przelewu z tego dnia na kwotę 100 zł.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje

Skarga podlega odrzuceniu.

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania, nie uiszczono należnego wpisu.

Skoro pełnomocnikowi skarżącej doręczono odpis zarządzenia Przewodniczącej Wydziału IV o wezwaniu do uzupełnienia wpisu sądowego w dniu 20 sierpnia 2010 r., zatem 7 dniowy termin do dokonania tej czynności upłynął w dniu 27 sierpnia 2010 r.

Z informacji Oddziału Finansowo – Budżetowego Sądu z dnia 8 września 2010 r. wynika, że w zakreślonym terminie nie uzupełniono należnego wpisu.

Na marginesie należy wskazać, iż w aktach sprawy znajduje się także dowód uiszczenia kwoty 100 zł przez L. S. (męża skarżącej) w dniu 2 lipca 2010 r. (k-74). W dokumencie tym nie ma jednak adnotacji, kogo i czego wpłata dotyczy. Jednak z pisma drugiej skarżącej (k.61-62) jednoznacznie wynika, iż jest to wpis od skargi uiszczony przez tę skarżącą. Nie można zatem uznać, iż kwota ta stanowi uzupełnienie wpisu od skargi wniesionej przez M. S..

W tym stanie rzeczy na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi należało orzec jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 11 lutego 2011 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.