Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 21 listopada 2018 r., sygn. akt IV SA/Wa 1445/18

Metryka

Sąd
Dnia 21 listopada 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Jarosław Łuczaj przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 21 listopada 2018 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi W. B. na decyzję Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia [...] marca 2018 r., nr [...] w przedmiocie ustalenia odszkodowania

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

W. B. wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia [...] marca 2018 r., nr [...] w przedmiocie ustalenia odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość położoną w obr. [...], gm. [...], oznaczoną jako działka nr [...], przeznaczoną pod budowę drogi obwodowej klasy [...].

Na podstawie zarządzenia Przewodniczącej Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 17 października 2018 r. skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 1.500 zł. W wezwaniu pouczono, że nieuiszczenie wpisu w terminie siedmiu dni, od dnia doręczenia wezwania, spowoduje odrzucenie skargi.

Powyższe wezwanie zostało skutecznie doręczone skarżącej 22 października 2018 r., zatem siedmiodniowy termin do uzupełnienia braków fiskalnych skargi upłynął 29 października 2018 r. Pomimo tego, do dnia podjęcia niniejszego rozstrzygnięcia, skarżąca nie wykonała zarządzenia Przewodniczącej Wydziału.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.; dalej zwanej "p.p.s.a") od pism wszczynających postępowanie przed sądami administracyjnymi w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Do pism takich należy skarga i jeśli wnoszący skargę nie uiścił należnego wpisu, wzywa się go do jego uiszczenia. Natomiast stosownie do art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.

Jak wynika z akt sprawy, skarżąca nie wykonała wezwania i nie uiściła należnego wpisu sądowego od skargi, co potwierdza znajdująca się w aktach sprawy adnotacja poczyniona na karcie 53 akt sądowych, z której wynika, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano powyższej wpłaty do niniejszej sprawy.

W tym stanie rzeczy, Sąd odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 6 sierpnia 2018 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.