Uzasadnienie
W. C. (dalej "skarżący") wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego z dnia [...] maja 2014 r. w przedmiocie odmowy wprowadzenia zmian w operacie ewidencji gruntów i budynków.
Wyrokiem z dnia 28 października 2014 r., sąd oddalił ww. skargę.
Na skutek wniosku o sporządzeniu uzasadnienia wyroku, skarżącemu doręczono odpis wyroku wraz z uzasadnieniem w dniu 12 grudnia 2014 r.
W dniu 5 stycznia 2015 r. do Sądu wpłynęła skarga kasacyjna sporządzona przez pełnomocnika skarżącego, będącego radcą prawnym. Jak wynika z wydruku z rejestru dochodów, w dniu 5 stycznia 2015 r. został uiszczony wpis od skargi kasacyjnej w wysokości 100 zł.
Wobec faktu, że do skargi kasacyjnej nie zostało dołączone pełnomocnictwo do reprezentowania skarżącego przed sądami administracyjnymi, zarządzeniem z dnia 8 stycznia 2015 r. pełnomocnik został wezwany do nadesłania w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej, pełnomocnictwa do reprezentowania skarżącego przed sądami administracyjnymi. Zarządzenie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 23 stycznia 2015 r.
W zakreślonym przez sąd terminie, brak formalny skargi kasacyjnej nie został uzupełniony.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W świetle art. 176 p.p.s.a. skarga kasacyjna powinna m.in. czynić zadość wymaganiom przepisanym dla pisma w postępowaniu sądowym. Jednym z takich wymagań, jest przewidziany w art. 46 § 3 p.p.s.a. obowiązek dołączenia do pisma (skargi kasacyjnej) pełnomocnictwa, jeżeli wnosi je pełnomocnik, który wcześniej nie złożył pełnomocnictwa.
W niniejszej sprawie pełnomocnik nie złożył wraz ze skargą kasacyjną stosownego pełnomocnictwa. Wezwanie do uzupełnienia braków formalnych skargi kasacyjnej zostało doręczone w sposób prawidłowy w dniu 23 stycznia 2015 r., a zatem termin do złożenia przedmiotowego pełnomocnictwa upływał w dniu 30 stycznia 2015 r., a ponieważ w tym terminie pełnomocnik skarżącego nie uzupełnił braku formalnego skargi kasacyjnej, uznać należy, że zachodzi podstawa do jej odrzucenia.
Mając na uwadze powyższe, Sąd na podstawie art. 178 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji. O kosztach Sąd orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.