Uzasadnienie
Pismem z dnia 29 czerwca 2011 r. Z. O., reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika, złożyła skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 25 marca 2011 r. (sygn. akt IV SA/Wa 1537/09) oddalającego skargę J. U., Z. O. i S. S. na postanowienie Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia [...] lipca 2009 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności postanowienia. Do skargi kasacyjnej dołączono dowód uiszczenia wpisu w kwocie 100 (sto) złotych, pełnomocnictwo procesowe udzielone przez Z. O. radcy prawnemu M. K. oraz cztery odpisy skargi kasacyjnej.
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 30 czerwca 2011 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie pismem z dnia 30 czerwca 2011 r. wezwał pełnomocnika Z. O. - radcę prawnego M. K. - na adres wskazany w skardze kasacyjnej, do nadesłania 40 egzemplarzy odpisów skargi kasacyjnej poświadczonych za zgodność z oryginałem, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania. W piśmie tym zamieszczono pouczenie, że nieuzupełnienie braków formalnych skargi kasacyjnej we wskazanym terminie, spowoduje odrzucenie skargi kasacyjnej.
Przesyłka adresowana do pełnomocnika skarżącej – radcy prawnego M. K. - zawierająca omawiane wyżej wezwanie, została skutecznie doręczona pełnomocnikowi skarżącej w dniu 5 lipca 2011 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru k. 230). Termin do uzupełnienia braków formalnych skargi kasacyjnej upłynął zatem w dniu 12 lipca 2011 r.
Stwierdzić należy, że skarżąca nie uzupełniła braków formalnych skargi kasacyjnej we wskazanym terminie.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, z mocy art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia. O zwrocie uiszczonego wpisu sądowego, Sąd orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 P.p.s.a.