Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 25 września 2015 r., sygn. akt IV SA/Wa 1587/14 w sprawie ze skargi Stowarzyszenia "[...]" z siedzibą w W. i B. R. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] czerwca 2014 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsiębiorstwa w pkt 1 uchylił zaskarżoną decyzję, w pkt 2 zasądził od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] na rzecz skarżącego Stowarzyszenia "[...]" z siedzibą w W. kwotę 200 (dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego, pkt 3 zasądził od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] na rzecz skarżącej B. R. kwotę 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Pismem, złożonym osobiście w biurze podawczym sądu w dniu 17 grudnia 2015 r., Stowarzyszenie "[...]" z siedzibą w W. złożyło wniosek o uzupełninie wyroku w zakresie rozstrzygnięcia co do wykonalności tegoż aktu, zgodnie z art. 152 ppsa.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 157 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., nazywanej dalej: "ppsa") strona może w ciągu czternastu dni od doręczenia wyroku z urzędu - a gdy wyroku nie doręcza się stronie od dnia ogłoszenia - zgłosić wniosek o uzupełnienie wyroku, jeżeli sąd nie orzekł o całości skargi albo nie zamieścił w wyroku dodatkowego orzeczenia, które według przepisów ustawy powinien był zamieścić z urzędu.
W myśl art. 157 § 1a ppsa wniosek, o którym mowa w § 1, zgłoszony po upływie terminu, podlega odrzuceniu.
Z akt sprawy wynika, że wyrok wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącemu Stowarzyszeniu w dniu 5 listopada 2015 r. (zpo k. 161 akt sąd.) Zatem czternastodniowy termin na złożenie wniosku o jego uzupełnienie upływał z końcem dnia 19 listopada 2015 r.
Skarżący ww. wniosek złożył 17 grudnia 2015 r. z uchybieniem ustawowo określonego terminu.
Biorąc powyższe pod uwagę Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 157 § 1a ppsa orzekł jak w sentencji postanowienia.