Uzasadnienie
Skarżącego M. C. wezwano do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 13 października 2017 r. wzywającego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu 28 lipca 2018 r., a zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął z dniem 7 sierpnia 2018 r.
W wyniku sprawdzenia w dniu 10 sierpnia 2018 r. Rejestru Opłat Sądowych ustalono, że skarżący nie uiścił wpisu w niniejszej sprawie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm., dalej jako "p.p.s.a.") sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata sądowa. Opłatą sądową jest między innymi wpis od skargi (art. 212 § 1 p.p.s.a.). Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu (art. 220 § 3 p.p.s.a.).
Z akt niniejszej sprawy wynika, że wezwanie do wykonania prawomocnego wezwania do uiszczenia wpisu sądowego doręczono skarżącemu 28 lipca 2018 r. Jak ustalono, do 7 sierpnia 2018 r. nie zidentyfikowano wpłaty wpisu sądowego do niniejszej sprawy, zatem przekroczony został 7-dniowy termin do uiszczenia wpisu.
Mając na względzie powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 w związku z art. 58 § 3 p.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia.