Uzasadnienie
Stowarzyszenie O. wniosło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] sierpnia 2008 r. Nr [...] w przedmiocie odmowy dopuszczenia do udziału w postępowaniu na prawach strony. Do skargi Stowarzyszenie dołączyło wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie częściowym, obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych w niniejszej sprawie.
Postanowieniem z dnia 18 listopada 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, uznając, iż Stowarzyszenie nie wykazało, że spełnia przesłankę z art. 246 § 2 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm. -zwanej dalej P.p.s.a.), odmówił przyznania skarżącemu Stowarzyszeniu prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
Stowarzyszenie pismem z dnia 28 listopada 2008 r. wniosło zażalenie na wyżej wymienione postanowienie. Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 23 grudnia 2008 r., sygn. akt II OZ 1331/08, oddalił przedmiotowe zażalenie wskazując, iż zaskarżone postanowienie jest zgodne z prawem.
W następstwie tego orzeczenia Przewodniczący Wydziału IV zarządzeniem z dnia 27 stycznia 2009 r. wezwał skarżące Stowarzyszenie do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 zł, w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi. Jak wynika z akt sprawy wezwanie Sądu zostało doręczone Stowarzyszeniu w dniu 2 lutego 2009 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie w dniu 9 lutego 2009 r. Z informacji Oddziału Finansowo- Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 20 lutego 2009r. wynika, iż w zakreślonym terminie strona skarżąca nie uiściła należnego wpisu sądowego od skargi.
Zgodnie z art. 220 § 3 P.p.s.a. Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania, nie uiszczono należnego wpisu.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.