Uzasadnienie
Stowarzyszenie E. w W. wniosło skargę do Sądu na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] listopada 2009 r. umarzającą postępowanie odwoławcze z odwołań Stowarzyszenia T. w O., Stowarzyszenia T. w O., Stowarzyszenia E. w W., Stowarzyszenia Z. w W. oraz S. B. od decyzji Prezydenta W. z dnia [...] czerwca 2009 r. w przedmiocie ustalenia środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na realizacji instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów innych niż niebezpieczne przy zastosowaniu procesów termicznych w ramach modernizacji i rozbudowy Z. przy ul. [...] w W. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje.
Skarga Stowarzyszenia E. w W. podlega odrzucenia z uwagi na to, że stowarzyszenie to nie uiściło wpisu od skargi.
Zgodnie z art. 230 § 1 i 2 w związku z art. 231 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej "p. p. s. a.", od skargi pobiera się wpis. Wysokość wpisów określa rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193 ze zm.). W związku z tym, że niniejsza sprawa dotyczy decyzji wydanej w zakresie ochrony środowiska, stosownie do § 2 ust. 3 pkt 3 wyż. wym. rozporządzenia wpis pobiera się w wysokości 200 zł.
Prawomocnym postanowieniem z dnia 22 czerwca 2010 r. Sąd odmówił przyznania Stowarzyszeniu E. w W. prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
W związku z tym Sąd pismem z dnia 5 sierpnia 2010 r. wezwał Stowarzyszenie E. w W. do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 3 marca 2010 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu w wysokości 200 zł w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 24 sierpnia 2010 r. (k. 123). Termin do uiszczenia wpisu upłynął więc w dniu 31 sierpnia 2010 r. (wtorek). W tym terminie skarżący nie uiścił wpisu od skargi.
Zgodnie z art. 220 § 3 p. p. s. a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
Skoro w wyznaczonym terminie skarżące Stowarzyszenie E. w W. nie uiściło wpisu, Sąd odrzucił jego skargę na podstawie art. 220 § 3 p. p. s. a.