Uzasadnienie
Skarżący J. N. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w W.z dnia [...] lipca 2010 r. w przedmiocie pozwolenia wodnoprawnego.
Wobec tego, iż skarżący nie opłacił wpisu sądowego wraz z wniesieniem skargi, Sąd - stosownie do treści art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) – pismem z dnia 22 września 2010 r. wezwał skarżącego do uiszczenia należnego wpisu sądowego od skargi, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Jak wynika z akt sprawy przedmiotowe wezwanie Sądu, skierowane na adres wskazany w skardze zostało doręczone skarżącemu w dniu 27 września 2010 r. w trybie art. 72 § 1 ustawy P.p.s.a.
Pozostało ono jednak bez odpowiedzi.
Wobec tego, iż skarżący nie uiścił wpisu sądowego od skargi w zakreślonym przez Sąd terminie (termin upłynął w dniu 4 października 2010 r.), skargę należało odrzucić.
Wyjaśnić dodatkowo należy, iż bez wpływu na treść niniejszego orzeczenia pozostaje okoliczność, iż skarżący w dniu 6 października 2010 r. (data nadania pisma w urzędzie pocztowym) złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy (w zakresie zwolnienia od wpisu sądowego), albowiem wniosek ten został złożony już po upływie zakreślonego 7-dniowego terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 ustawy P.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.