Uzasadnienie
Stowarzyszenie [...] w W. (dalej jako: "Stowarzyszenie") wniosło skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] czerwca 2013 r. w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 30 lipca 2013 r. Stowarzyszenie zostało wezwane do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 100 zł, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.
W terminie do uiszczenia wpisu, Stowarzyszenie złożyło wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
Postanowieniem z dnia 25 listopada 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił Stowarzyszeniu zwolnienia od kosztów sądowych.
Naczelny Sąd Administracyjny postanowienie z dnia 8 stycznia 2014 r., sygn. akt II OZ 1191/13 oddalił zażalenie na ww. postanowienie z dnia 25 listopada 2013 r.
W związku z powyższym, pismem z dnia 15 stycznia 2014 r. Sąd wezwał Stowarzyszenie do wykonania prawomocnego zarządzenia o wezwaniu do wpisu sądowego w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie to zostało doręczone Stowarzyszeniu w dniu 17 stycznia 2014 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 24 stycznia 2014 r.
Stowarzyszenie nie uiściło należnego wpisu w zakreślonym terminie, co potwierdza adnotacja z dnia 7 lutego 2014 r. sporządzona w Oddziale Finansowo – Budżetowym Sądu, w której stwierdzono, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.