Uzasadnienie
Wyrokiem z 28 października 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę E. J. na decyzję z [...] kwietnia 2015 r. Ministra Infrastruktury i Rozwoju w przedmiocie ustalenia odszkodowania.
E. J., reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika, wniosła do Sądu skargę kasacyjną od powyższego wyroku.
Zarządzeniem z 9 lutego 2016 r. Przewodnicząca Wydziału wezwała pełnomocnika skarżącego kasacyjnie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.
Powyższe wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego 19 lutego 2016 r.
Termin do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie 26 lutego 2016 r. Z informacji uzyskanych z Oddziału Finansowo-Budżetowego tut. Sądu wynika, że do 4 marca 2016 r. nie wpłynął należny wpis od skargi kasacyjnej.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) skarga kasacyjna od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
W świetle powyższego Sąd stwierdził, że skarżący kasacyjnie nie uiścił należnego wpisu od skargi kasacyjnej i na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji.