Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 20 listopada 2017 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] maja 2017 r., znak [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy. Od powyższego wyroku uczestnik postępowania T. M. wniosła skargę kasacyjną. Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału IV z 24 kwietnia 2018 r. wezwano T. M.do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez podpisanie skargi kasacyjnej - w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwanie to zostało doręczone uczestnikowi postępowania 12 czerwca 2018 r. Zatem termin do uzupełnienia braków formalnych skargi kasacyjnej upływał 19 czerwca 2018 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 49 § 1 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 718, dalej jako "p.p.s..a."), jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie lub poprawienie w terminie siedmiu dni pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, chyba że ustawa stanowi inaczej. Skarga obarczona jest brakiem formalnym w szczególności, gdy nie została podpisana przez stronę skarżącą (art. 46 § 1 pkt 4 w zw. z art. 57 § 1 p.p.s.a.). W myśl art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi, sąd odrzuca skargę.
T. M. wezwana prawidłowo do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej, poprzez jej podpisanie, nie wykonała zarządzenia Sądu w zakreślonym terminie, który upłynął w dniu 19 czerwca 2018 r. Skargę kasacyjną należało więc odrzucić na podstawie powołanego art. 58 § 1 pkt 3 ustawy.
Uwzględniając powyższe, Sąd na podstawie art. 49 § 1 w zw. z art. 178 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.