Uzasadnienie
Skarżący A. P., I. S., T. i W. S., Z. i W. W., P. Z., J. J., H. D. i P. G., J. i M. B., K. i S. L., A. L. i J. K., B. i R. I. oraz J. i H. P. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia [...] stycznia 2009 r. w przedmiocie umorzenia postępowania odwoławczego na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] lipca 2007 r., znak: [...].
Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisów w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221 poz. 2193) w związku z art. 233 oraz 219 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.- dalej P.p.s.a.), skarga wniesiona w niniejszej sprawie podlega opłacie sądowej (wpisowi), którą skarżący winni byli uiścić przy wniesieniu skargi. W związku z powyższym, zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z dnia 25 listopada 2009 r., skarżący zostali wezwani do uiszczenia wpisów od skargi w wysokości 100 zł.
Wyżej wymienione wezwania zostały doręczone skarżącym:
- 1. – A. P., T. i W. S., Z. i W. W., P. Z., J. J., K. i S. L., A. L. i J. K. – w dniu 4 grudnia 2009 r.,
- 2. – H. D. i P. G., R. I. oraz J. P. - w dniu 7 grudnia 2009 r.;
- 3. – B. I. oraz H. P. – w dniu 10 grudnia 2009 r.
Zatem termin do uiszczenia żądanych wpisów upłynął:
- - dla skarżących z pkt 1 - w dniu 11 grudnia 2009 r.;
- - dla skarżących z pkt 2 – w dniu 14 grudnia 2009 r.;
- - dla skarżących z pkt 3 – w dniu 17 grudnia 2009 r.
Z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 6 stycznia 2010 r. wynika, iż w zakreślonym terminie ww. skarżący nie uiścili należnych wpisów sądowych od skargi.
Jak wynika z akt sądowych przedmiotowej sprawy, skarżący J. K. uiścił żądany wpis do którego uiszczenia był zobowiązany solidarnie z K. i S. L. oraz A. L., jednak uczynił to dopiero w dniu 14 grudnia 2009 r., tj. 3 dni po upływie terminu.
W tym stanie rzeczy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 ustawy P.p.s.a.
O zwrocie wpisu J. K. orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 lit. a i art. 232 § 2 P.p.s.a.