Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 14 stycznia 2016 r. sygn. akt IV SA/Wa 1912/15, doręczonym skarżącemu 9 lutego 2016 r., oddalił jego skargę na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z [...] kwietnia 2015 r. nr [...] dotyczącą odmowy udzielenia zezwolenia na osiedlenie się.
W piśmie z dnia 8 marca 2016 r. skarżący złożył skargę kasacyjną od tego wyroku.
Zarządzeniem z dnia 17 marca 2016 r. skarżący został wezwany do podpisania skargi kasacyjnej ewentualnie nadesłania podpisanego egzemplarza skargi kasacyjnej, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Powyższe wezwanie zostało doręczone skarżącemu 29 marca 2016 r.
W zakreślonym terminie, skarżący nie podpisał skargi kasacyjnej ani nie nadesłał odpisu podpisanego egzemplarza pisma.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwana dalej p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Stosownie do art. 46 § 1 pkt 4 p.p.s.a., każde pismo strony, a zatem również skarga kasacyjna, powinno zawierać podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika.
W rozpoznawanej sprawie termin do uzupełnienia braku formalnego skargi kasacyjnej upłynął bezskutecznie z dniem 5 kwietnia 2016 r.
Biorąc powyższe pod uwagę, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 powołanej ustawy, orzekł jak w sentencji.