Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 4 kwietnia 2014 r., sygn. akt IV SA/Wa 1916/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Agnieszka Wójcik przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 4 kwietnia 2014 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia J. H. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 21 maja 2013 r., sygn. akt IV SA/Wa 1916/12 oddalające wniosek o wyłączenie sędziego Grzegorza Czerwińskiego
Sprawa
w sprawie ze skargi J. H. na działania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w W. w przedmiocie wydania interpretacji indywidualnej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 21 maja 2013 r. oddalił wniosek J. H. o wyłączenie sędziego Grzegorza Czerwińskiego w sprawie ze skargi J. H. na działania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w W. w przedmiocie wydania interpretacji indywidualnej.

Na powyższe postanowienie skarżący w piśmie z dnia 11 czerwca 2013 r. wniósł zażalenie wraz z wnioskiem o zwolnienie od wpisu od przedmiotowego zażalenia.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie powyższy wniosek skarżącego o zwolnienie od wpisu rozpoznał w trybie art. 165 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi i postanowieniem z dnia 16 stycznia 2014 r. odmówił zmiany postanowienia z dnia 12 marca 2013 r. o odmowie przyznania prawa pomocy.

Wobec powyższego zarządzeniem z dnia 19 lutego 2014 r. Przewodniczący Wydziału wezwał skarżącego do uzupełnienia, w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia zażalenia, jego braków formalnych poprzez uiszczenie wpisu od zażalenia w kwocie 100 zł.

Wezwanie to zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 26 lutego 2014 r., a zatem siedmiodniowy termin do dokonania powyższej czynności bezskutecznie upłynął w dniu 5 marca 2014 r. Pomimo tego, do dnia podjęcia niniejszego rozstrzygnięcia, skarżący nie uiścił wymaganego wpisu od zażalenia.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Zasadą wyrażoną w art. 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.), jest, że od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały, a pismem takim jest między innymi zażalenie. Stosownie zaś do treści art. 220 § 1 tej ustawy, sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, zaś art. 220 § 3 powołanej ustawy stanowi, że zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd, a jak wynika z akt sprawy wnoszący zażalenie nie wykonał zarządzenia Przewodniczącego Wydziału i nie uiścił należnego wpisu od zażalenia.

Wobec powyższego, na mocy art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 16 stycznia 2014 r., dokument z 6 września 2013 r., dokument z 21 maja 2013 r., dokument z 12 marca 2013 r., dokument z 11 marca 2013 r., dokument z 9 stycznia 2013 r., dokument z 5 października 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.