Uzasadnienie
W piśmie nadanym w dnia 12 czerwca 2013 r. S. K., reprezentowany przez adwokata, wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] maja 2013 r., którą utrzymano w mocy decyzję Wojewody [...] z dnia [...] listopada 2012 r. o odmowie udzielenia cudzoziemcowi zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony na terytorium RP.
Postanowieniem z dnia 11 października 2013 r. Referendarz sądowy odmówił przyznania skarżącemu prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
Sąd w piśmie z dnia 12 listopada 2013 r. przesłał pełnomocnikowi skarżącego odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z 8 listopada 2013 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 300 zł, w terminie 7 dni od otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwanie to doręczono pełnomocnikowi skarżącego w dniu 14 listopada 2013 r., wobec tego termin na uiszczenie wpisu upłynął w dniu 21 listopada 2013 r.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę gdy pomimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.
Z informacji Oddziału Finansowo – Budżetowego Sądu z 12 grudnia 2013 r. wynika, że w zakreślonym terminie nie uiszczono należnego wpisu.
W tym stanie rzeczy na podstawie art. 220 § 3 cyt. ustawy należało orzec jak w sentencji.