Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 27 kwietnia 2010 r., sygn. akt IV SA/Wa 1932/09

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Małgorzata Małaszewska - Litwiniec
Rozpoznanie
w dniu 27 kwietnia 2010 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku Wojewody [...] o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 12 lutego 2010 r., sygn. akt IV SA/Wa 1932/09 oddalającego skargę Wojewody [...] na uchwałę Rady Miasta L. z dnia [...] września 2008 r., nr [...] w przedmiocie stwierdzenia zgodności zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z jego studium

Sentencja

postanawia:

  1. odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku

Uzasadnienie

Pismem z dnia 31 marca 2010 r., nadanym w dniu 1 kwietnia 2010 r., Wojewoda [...] zwrócił się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z wnioskiem o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku z dnia 12 lutego 2010 r., sygn. akt IV SA/Wa 1932/09, którym oddalono skargę Wojewody [...] na uchwałę Rady Miasta L. z dnia [...] września 2008 r., nr [...] w przedmiocie stwierdzenia zgodności zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z jego studium.

Sąd rozpoznając wniosek miał na względzie, iż stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.

Wyrok w sprawie ogłoszono na rozprawie w dniu 12 lutego 2010 r., o której w sposób prawidłowy został zawiadomiony pełnomocnik skarżącego – radca prawny M. P.. Zawiadomienie o terminie tej rozprawy doręczono w dniu 14 stycznia 2010 r. (k. 30 akt sądowych). Pełnomocnik nie stawiła się na rozprawie.

Zważywszy, iż Sąd nie był obowiązany w niniejszej sprawie doręczyć pełnomocnikowi strony skarżącej odpisu sentencji wyroku z urzędu, 7 dniowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia upłynął w dniu 19 lutego 2010 r. Wobec tego wniosek strony skarżącej o sporządzenie uzasadnienia wyroku wydanego w sprawie sygn. akt IV SA/Wa 1932/09, nadany w urzędzie pocztowym dnia 1 kwietnia 2010 r. (data stempla pocztowego) został złożony z uchybieniem ustawowego terminu.

W tym stanie rzeczy Wojewódzki Sąd Administracyjny w oparciu art. 141 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w sentencji, z uwagi na zaistnienie podstaw do odmowy sporządzenia uzasadnienia tego wyroku.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 lutego 2010 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.