Uzasadnienie
Skarżący K. G. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Głównego Geodety Kraju z dnia [...] października 2008 r. w przedmiocie przekazania odwołania według właściwości.
Zgodnie z § 2 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisów w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221 poz. 2193) w związku z art. 233 oraz 219 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), skarga wniesiona w niniejszej sprawie podlega opłacie sądowej (wpisowi), którą skarżący winny był uiścić przy wniesieniu skargi. W związku z powyższym zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 8 grudnia 2008 r. skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 100 zł.
Dochowując ustawowego terminu skarżący wniósł w dniu 16 grudnia 2008 r. zażalenie na powyższe zarządzenie Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi.
Postanowieniem z dnia 11 lutego 2009 r. sygn. akt I OZ 75/09 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił przedmiotowe zażalenie.
Wobec powyższego, zarządzeniem z dnia 12 marca 2009 r., Przewodniczący Wydziału ponownie wezwał skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 8 grudnia 2008 r. W wezwaniu tym zamieszczono pouczenie, że nieuiszczenie wpisu sądowego w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania, spowoduje odrzucenie skargi.
Wyżej wymienione wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 20 marca 2009 r., co potwierdza zwrotne potwierdzenie odbioru. Zatem, termin do uiszczenia wymaganego wpisu sądowego upłynął w dniu 27 marca 2009 r.
Z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 1 kwietnia 2009 r. wynika, iż w zakreślonym terminie skarżący nie uiścił należnego wpisu sądowego od skargi.
Wobec powyższego skarga nie mogła otrzymać dalszego biegu.
W tym stanie rzeczy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.