Uzasadnienie
Zgodnie z art. 194 § 2 w związku z art. 198 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zażalenie na zarządzenie przewodniczącego wnosi się w terminie 7 dni od doręczenie zarządzenia.
W przedmiotowej sprawie zarządzenie Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 11 października 2008 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu należnego od skargi zostało doręczone stronie w dniu 6 marca 2008 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru, karta nr 64 akt sądowych). Termin do wniesienia zażalenia upłynął w dniu 13 marca 2008 r.
Zażalenie niezawierające podpisu na to zarządzenie Stowarzyszenie wniosło w dniu 14 marca 2008 r. (data nadania pisma w urzędzie pocztowym, karta nr 66 akt sądowych). Następnie, w dniu 18 marca 2008 r. strona złożyła do akt sądowych podpisany egzemplarz zażalenia.
Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, że w przedmiotowej sprawie Stowarzyszenie złożyło zażalenie z uchybieniem terminu do dokonania tej czynności.
Dlatego też, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 i 198 cytowanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, zażalenie należało odrzucić.