Uzasadnienie
Skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Rady do Spraw Uchodźców z dnia z dnia [...] kwietnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie odmowy nadania statusu uchodźcy wniosła Z. T. W zarządzeniu z dnia 2 lipca 2015 r. skarżąca została wezwana do uzupełnienia braków formalnych skargi w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi poprzez nadesłanie podpisanego egzemplarza skargi lub podpisanie w budynku Sądu skargi znajdującej się w aktach sprawy. Wezwanie zostało doręczone skarżącej w dniu 21 lipca 2015 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 27 akt sądowych). Skarżąca w dniu 29 lipca 2015 r., osobiście w biurze podawczym Sądu, złożyła pismo zatytułowane "uzupełnienie skargi", do którego załączyła podpisany egzemplarz skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Skarga na akt organu administracji publicznej składana do wojewódzkiego sądu administracyjnego powinna spełniać określone w ustawie z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi [(Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – dalej w skrócie: P.p.s.a.], wymogi formalne, a także odpowiadać wymogom dotyczącym opłaty sądowej.
Wymogi formalne dotyczące pism w postępowaniu sądowym zostały wskazane w art. 46 i art. 47 P.p.s.a. Zgodnie z nim skarga powinna zostać podpisana przez skarżącego lub umocowaną do tego osobę. Jak wskazuje art. 49 § 1 P.p.s.a. skarżącego należy wezwać do uzupełnienia braków formalnych w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 w zw. z § 3 p.p.s.a. skarga, w stosunku do której nie uzupełniono braków formalnych w terminie, podlega odrzuceniu.
W przedstawionym wyżej stanie faktycznym należy stwierdzić, że skarżąca została prawidłowo wezwana do uzupełniania braków formalnych skargi. Termin do uzupełnienia braków formalnych skargi upłynął w dniu 28 lipca 2015 r., skarżąca złożyła podpisany egzemplarz skargi dopiero w dniu 29 lipca 2015 r, a zatem z uchybieniem wyznaczonego terminu. W związku z tym na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 P.p.s.a. skarga podlega odrzuceniu.
W tym stanie rzeczy Sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 w zw. z § 3 P.p.s.a., orzekł jak w sentencji.