Uzasadnienie
W piśmie z dnia 5 sierpnia 2013 r. P. B. wniósł za pośrednictwem organu skargę na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] lipca 2013 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Wójta Gminy T. z dnia [...] maja 2013 r. nr [...] orzekającą o wymeldowaniu z pobytu stałego P. B. z lokalu nr [...] położonego w miejscowości P. W skardze zawarty został wniosek o przyznanie prawa pomocy, złożony następnie na urzędowym formularzu w dniu 24 września 2013 r.
Na skutek sprzeciwu wniesionego od postanowienia referendarza sądowego z dnia 18 listopada 2013 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 21 stycznia 2014 r. odmówił skarżącemu przyznania prawa w zakresie całkowitym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienie adwokata. Postanowienie to nie zostało zaskarżone.
Wobec powyższego zarządzeniem z dnia 21 marca 2014 r. Przewodniczący Wydziału wezwał skarżącego do uzupełnienia, w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi, jej braków fiskalnych poprzez uiszczenie wpisu od wniesionej skargi w kwocie 100,-zł.
Wezwanie powyższe, wraz ze stosownym pouczeniem o konsekwencjach jego niewykonania, zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 26 marca 2014 r. Zatem siedmiodniowy termin do dokonania powyższej czynności bezskutecznie upłynął w dniu 2 kwietnia 2014 r. Pomimo tego, do dnia podjęcia niniejszego rozstrzygnięcia, skarżący nie wykonał zarządzenia Przewodniczącego Wydziału.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Stosownie do treści art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.) od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały, a pismem takim jest między innymi skarga.
Zgodnie z art. 220 § 3 powołanej ustawy, skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd, a jak wynika z akt sprawy, skarżący nie wykonał zarządzenia Przewodniczącego Wydziału i nie uiścił wymaganego wpisu sądowego.
Wobec powyższego, na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.