Uzasadnienie
W. K. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w O. z dnia [...] października 2008 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia grzywny w celu przymuszenia.
Przy piśmie z dnia 30 grudnia 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przesłał skarżącemu odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 19 grudnia 2008 r. w sprawie wezwania do uiszczenia wpisu w wysokości 100 zł. Omawiane zarządzenie zawierało pouczenie, iż wpis należy uiścić w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 5 stycznia 2009 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął zatem w dniu 12 stycznia 2009 r.
Stwierdzić należy, że skarżący nie uiścił należnego wpisu w zakreślonym terminie, co potwierdza adnotacja z dnia 23 stycznia 2009 r. sporządzona w Oddziale Finansowo - Budżetowym Sądu, w której stwierdzono, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie odnaleziono wpłaty do niniejszej sprawy.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, z mocy art. 220 § 3 w/w ustawy, orzekł jak w sentencji postanowienia.