Uzasadnienie
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej "p. p. s. a.", w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku.
Wyrok oddalający skargę został ogłoszony w dniu 11 lutego 2010 r. Siedmiodniowy termin na złożenie wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął więc w dniu 18 lutego 2010 r. (czwartek).
Skarżący złożyli wnioski o sporządzenie uzasadnienia wyroku dwukrotnie: w dniu 3 stycznia 2012 r. (k. 73-74) oraz w dniu 24 lutego 2012 r. (k. 80-81).
Wnioski z dnia 3 stycznia 2012 r. Sąd potraktował jako wnioski o doręczenie odpisu sentencji wyroku, lecz należy uznać, iż intencją wnioskodawców było sporządzenie uzasadnienia wyroku i doręczenie im go. Wnioski skarżących z dnia 3 stycznia 2012 r. zostały złożone już po terminie określonym w art. 141 § 2 p. p. s. a., który upłynął w dniu 18 lutego 2010 r. Po upływie terminu złożone zostały też wnioski z dnia 24 lutego 2012 r.
W związku z powyższym Sąd na podstawie art. 141 § 3 p. p. s. a. w zw. z art. 141 § 2 p. p. s. a. odmówił sporządzenia uzasadnienia wyroku.