Uzasadnienie
Skarżąca, działając na podstawie art. 101 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U z 2013 r., poz. 594 ze zm.), 22 lipca 2014 r. wezwała Radę Miejską w [...] do usunięcia naruszenia prawa spowodowanego uchwałą tego organu z [...] kwietnia 2012 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pn. Osiedle W. w [...].
Przy braku odpowiedzi organu na powyższe wezwanie Skarżąca 26 września 2014 r. (patrz: adnotacja organu o osobistym wniesieniu skargi, k.
- 2) wniosła skargę do Sądu na przedmiotową uchwałę.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje.
Skarga podlega odrzuceniu z uwagi na wniesienie jej po terminie określonym przez art. 53 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.".
Zgodnie art. 53 § 2 P.p.s.a. w przypadkach, o których mowa w art. 52 § 4 P.p.s.a., dotyczących m. in. wnoszenia skargi na uchwałę w przedmiocie planu miejscowego, skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia wezwania o usunięcie naruszenia prawa.
W niniejszej sprawie organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, stąd skargę należało wnieść w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia wezwania o usunięcie naruszenia prawa.
Skoro wezwanie do usunięcia naruszenia prawa wniesiono 22 lipca 2014 r., sześćdziesięciodniowy termin do wniesienia skargi, w związku z art. 83 § 2 P.p.s.a., upłynął 22 września 2014 r. Skarga została zaś wniesiona 26 września 2014 r., czyli z uchybieniem terminu.
W związku z powyższym na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 w zw. z art. 58 § 3 P.p.s.a. skarga podlega odrzuceniu.