Uzasadnienie
Pismem z dnia 27 kwietnia 2009 r., nadanym dnia 28 kwietnia 2009 r., J. P., reprezentowana przez adwokata K. S., wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie o sporządzenie uzasadnienia wyroku z dnia 20 kwietnia 2009 r., sygn. akt IV SA/Wa 217/09, oddalającego skargę J. P. na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia [...] listopada 2008 r., w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji oraz o doręczenie sporządzonego uzasadnienia.
Sąd rozpoznając powyższy wniosek miał na względzie, iż stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2002 r. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wyrok w niniejszej sprawie ogłoszono na rozprawie w dniu 20 kwietnia 2009 r. Należy zaznaczyć, że jak wynika z protokołu rozprawy, skarżąca była obecna na rozprawie, ponadto została pouczona o obowiązku zgłoszenia wniosku o sporządzenia uzasadnienia w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku. Sąd nie był obowiązany w niniejszej sprawie doręczyć skarżącej odpisu sentencji wyroku, zatem 7 dniowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie jego uzasadnienia upłynął dnia 27 kwietnia 2009 r. Wobec tego stwierdzić należy, iż wniosek skarżącej nadany w urzędzie pocztowym dnia 28 kwietnia 2009 r. (data stempla pocztowego) został złożony z uchybieniem ustawowego terminu.
W tej sytuacji Wojewódzki Sąd Administracyjny na podstawie art. 141 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w sentencji.