Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 2 września 2015 r. odrzucił skargę S.F. (dalej zwanej "Skarżącą") na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia [...] maja 2015 r. w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji.
Ww. postanowienie doręczono pełnomocnikowi Skarżącej 22 września 2015 r.
Pełnomocnik Skarżącej w terminie wniósł zażalenie na powyższe postanowienie.
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącej Wydziału IV Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Warszawie z dnia 1 października 2015 r. pełnomocnik Skarżące został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia, w terminie siedmiu dni od daty doręczenia zarządzenia, pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Skarżąca do 9 listopada 2015 r. nie uiściła należnego wpisu od zażalenia, o czym świadczy znajdująca się w aktach sprawy notatka służbowa Oddziału Finansowo-Budżetowego tut. Sądu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zażalenie podlega odrzuceniu.
Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.; dalej zwana: "P.p.s.a.") od pism wszczynających postępowanie przed sądami administracyjnymi w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Do pism takich należy zażalenie i jeśli wnoszący zażalenie nie uiścił należnego wpisu, wzywa się go do jego uiszczenia.
W myśl natomiast art. 220 § 3 P.p.s.a. zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.
Należy zauważyć, że w rozpoznawanej sprawie wezwano do uiszczenia należnego wpisu od zażalenia w sposób prawidłowy. W zarządzeniu zawarto pouczenie o skutkach jego niewykonania, tj. wskazano na rygor w postaci jego odrzucenia. Powyższe wezwanie zostało skutecznie doręczone pełnomocnikowi Skarżącej 22 października 2015 r., zatem siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu zaczął biec 23 października 2015 r. i upłynął 29 października 2015 r., zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a. Jak już wyjaśniono, Skarżąca do 9 listopada 2015 r., mimo wezwania, nie uiściła należnego wpisu.
W tym stanie rzeczy, Sąd odrzucił zażalenie na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a.