Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 28 maja 2015 r., sygn. akt IV SA/Wa 2204/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Alina Balicka przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 28 maja 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi Stowarzyszenia [...] w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] sierpnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia postanawia odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Stowarzyszenie [...] w W. wywiodło do Sądu skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z [...] sierpnia 2014 r. w przedmiocie ustalenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia.

Zarządzeniem z 13 stycznia 2015 r. Przewodnicząca Wydziału wezwała stronę skarżącą do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 200 (dwieście) złotych, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.

W odpowiedzi na powyższe wezwanie strona skarżąca złożyła wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych. Prawo pomocy nie zostało stronie skarżącej przyznane (postanowienie referendarza sądowego z 28 stycznia 2015 r., postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 27 lutego 2015 r., postanowienie Naczelnego Sądu Administracyjnego z 1 kwietnia 2015 r. sygn. akt II OZ 217/15).

Zarządzeniem z 16 kwietnia 2015 r. wezwano stronę skarżącą do wykonania prawomocnego zarządzenia z 13 stycznia 2015 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi.

Powyższe wezwanie zostało doręczone stronie skarżącej w dniu 27 kwietnia 2015 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie w dniu 4 maja 2015 r. Z informacji uzyskanych z Oddziału Finansowo-Budżetowego tutejszego Sądu wynika bowiem, że do dnia 19 maja 2015 r. nie uiszczono należnego wpisu.

Zgodnie z treścią art. 220 § 1 i § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W przypadku nie uiszczenia wpisu od skargi przewodniczący wzywa skarżącego do jego uiszczenia w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. W razie bezskutecznego upływu tego terminu, skarga podlega odrzuceniu przez sąd.

Mając na uwadze powyższe Sąd stwierdził, że strona skarżąca nie uiściła należnego wpisu od skargi i na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 27 lutego 2015 r., dokument z 28 stycznia 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.