Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 28 kwietnia 2008 r., sygn. akt IV SA/Wa 2259/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Jarosław Stopczyński
Rozpoznanie
w dniu 28 kwietnia 2008r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi K.P. i H.P. na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia (...)września 2007r. Nr (...) w przedmiocie uchylenia decyzji stwierdzającej nieważność decyzji o przejęciu gospodarstwa rolnego na rzecz Skarbu Państwa

Sentencja

postanawia:

  1. odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku

Uzasadnienie

K. i H. P. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia (...) września 2007r. r którą organ ten uchylił decyzję organu I instancji odmawiającą stwierdzenia nieważności decyzji o przejęciu gospodarstwa rolnego na rzecz Skarbu Państwa.

W dniu 27 grudnia 2007 r. skarżący zostali powiadomieni o terminie rozprawy, który wyznaczono na 29 stycznia 2008r. Jednocześnie Sąd pouczył skarżących, że w tym dniu może zapaść wyrok, i jeżeli zechcą go zaskarżyć, muszą złożyć wniosek o jego uzasadnienie, w terminie siedmiu dni od dnia jego ogłoszenia.

Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru zawiadomienia o rozprawie wynika, że zawiadomienia skarżąca odebrała osobiście.

W dniu 29 stycznia 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ogłosił wyrok, którym oddalił skargę K. i H. P. Skarżący nie stawili się na rozprawie.

W dniu 4 kwietnia 2008r. skarżący nadali w urzędzie pocztowym pismo zawierające wniosek o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia powyższego wyroku.

Pismem z dnia 10 kwietnia Sąd poinformował skarżących, że wyrokiem z dnia 29 stycznia 2008r. Sąd oddalił ich skargę na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W piśmie z dnia 15 kwietnia 2008r. K. i H. P. oświadczyli, że nadal podtrzymują wniosek o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zwanej dalej "p.p.s.a.", w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.

Siedmiodniowy termin do zgłoszenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku oddalającego skargę biegnie więc od dnia ogłoszenia wyroku, nawet jeśli strona nie była na rozprawie obecna pod warunkiem, że prawidłowo doręczono jej zawiadomienie o rozprawie.

W rozpoznawanej sprawie wyrok został ogłoszony w dniu 29 stycznia 2008r.. Wobec tego siedmiodniowy termin do zgłoszenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upływał w dniu 5 lutego 2008r. Jak wynika z akt sprawy skarżący wystąpili z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia wyroku w dniu 4 kwietnia 2008r., a zatem uczynili to po upływie terminu określonego w przepisie art. 141 § 2 powołanej ustawy.

Z tych względów, Sąd orzekł jak w sentencji, na podstawie przepisu art. 141 § 2 i 3 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 29 stycznia 2008 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.