Uzasadnienie
Skarżący wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na wskazaną w sentencji decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Złożył także wniosek o przyznanie mu prawa pomocy w zakresie zwolnienia od ponoszenia kosztów postępowania sądowego. Wniosek ten został rozpatrzony odmownie postanowienie referendarza sądowego z 29 grudnia 2017 r. Postanowienie to utrzymano w mocy postanowieniem Sądu z 14 marca 2018 r.
Zarządzeniem z 27 marca 2018 r. wezwano pełnomocnika skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi. Wezwanie doręczono mu 30 marca 2018 r. Po dokonaniu sprawdzenia w Rejestrze Opłat Sądowych w dniu 23 kwietnia 2018 r. ustalono, że do 24 kwietnia 2018 r. nie wpłynął wpis w niniejszej sprawie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369, dalej jako "p.p.s.a.") sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata sądowa. Opłatą sądową jest między innymi wpis od skargi (art. 212 § 1 p.p.s.a.). Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu (art. 220 § 3 p.p.s.a.).
Z akt niniejszej sprawy wynika, że wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego doręczono pełnomocnikowi skarżącego 30 marca 2018 r. Zatem termin do jego uiszczenia upływał 6 kwietnia 2018 r. Jak ustalono, do 24 kwietnia 2018 r. nie zidentyfikowano wpłaty wpisu sądowego do niniejszej sprawy.
Mając na względzie powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 w związku z art. 58 § 3 p.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia.