Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 16 stycznia 2014r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę P. W. na postanowienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia [...] sierpnia 2013r. nr [...] o stwierdzeniu niedopuszczalności zażalenia wniesionego przez skarżącego na postanowienie [...] Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia [...] kwietnia 2013r. w sprawie uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych w rejonie miejscowości D. w rejonie elektrowni wiatrowych.
Pełnomocnik skarżącego adw. A. B. złożył w dniu 28 stycznia 2014r. wniosek o sporządzenie uzasadnienia powyższego wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku w sprawach, w których skargę oddalono zgłasza się w terminie siedmiu dni od daty ogłoszenia sentencji wyroku.
Z akt sądowych sprawy wynika, że wyrok w niniejszej sprawie został ogłoszony na rozprawie w dniu 16 stycznia 2014r., o której terminie skarżący został prawidłowo zawiadomiony i podczas której był reprezentowany przez pełnomocnika. Tym samym termin do zgłoszenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w dniu 23 stycznia 2014r.
Z przedstawionych okoliczności faktycznych wynika, że wniosek skarżącego z 28 stycznia 2014r. o sporządzenie uzasadnienia wyroku został złożony po upływie siedmiu dni od dnia jego ogłoszenia. Należy podkreślić, że upływ siedmiodniowego terminu od dnia ogłoszenia wyroku powoduje, że wniosek o jego uzasadnienie staje się bezskuteczny, bowiem zgodnie z art. 86 § 1 powołanej ustawy, czynność podjęta w postępowaniu sądowym po upływie terminu jest bezskuteczna.
W związku z powyższym, na podstawie art. 141 § 3 P.p.s.a. orzeczono, jak w sentencji.