Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 17 lutego 2014 r., sygn. akt IV SA/Wa 2364/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA – Anna Szymańska
Rozpoznanie
w dniu 17 lutego 2014 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku P. W. o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 16 stycznia 2014r. sygn. akt IV SA/Wa 2364/13 wydanego
Sprawa
w sprawie ze skargi P. W. na postanowienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia [...] sierpnia 2013r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności zażalenia

Sentencja

postanawia:

  1. odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 16 stycznia 2014r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę P. W. na postanowienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia [...] sierpnia 2013r. nr [...] o stwierdzeniu niedopuszczalności zażalenia wniesionego przez skarżącego na postanowienie [...] Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia [...] kwietnia 2013r. w sprawie uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych w rejonie miejscowości D. w rejonie elektrowni wiatrowych.

Pełnomocnik skarżącego adw. A. B. złożył w dniu 28 stycznia 2014r. wniosek o sporządzenie uzasadnienia powyższego wyroku.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku w sprawach, w których skargę oddalono zgłasza się w terminie siedmiu dni od daty ogłoszenia sentencji wyroku.

Z akt sądowych sprawy wynika, że wyrok w niniejszej sprawie został ogłoszony na rozprawie w dniu 16 stycznia 2014r., o której terminie skarżący został prawidłowo zawiadomiony i podczas której był reprezentowany przez pełnomocnika. Tym samym termin do zgłoszenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w dniu 23 stycznia 2014r.

Z przedstawionych okoliczności faktycznych wynika, że wniosek skarżącego z 28 stycznia 2014r. o sporządzenie uzasadnienia wyroku został złożony po upływie siedmiu dni od dnia jego ogłoszenia. Należy podkreślić, że upływ siedmiodniowego terminu od dnia ogłoszenia wyroku powoduje, że wniosek o jego uzasadnienie staje się bezskuteczny, bowiem zgodnie z art. 86 § 1 powołanej ustawy, czynność podjęta w postępowaniu sądowym po upływie terminu jest bezskuteczna.

W związku z powyższym, na podstawie art. 141 § 3 P.p.s.a. orzeczono, jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 16 stycznia 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.