Uzasadnienie
M. F. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z [...] października 2014 r. utrzymującą w mocy decyzję Komendanta Placówki Straży Granicznej w B. z [...] lipca 2014 r. o zobowiązaniu do powrotu oraz zakazu ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Decyzja objęła małoletnie dzieci Cudzoziemki: J. F., P. F. i E. F. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 230 § 1 i 2 w związku z art. 231 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", od skargi w sprawie, w której przedmiotem zaskarżenia są należności pieniężne, pobiera się wpis stosunkowy. W niniejszej sprawie przedmiotem skargi nie jest należność pieniężna, w związku z tym od skargi pobiera się wpis stały. Wysokość wpisów określa rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 roku w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193 ze zm.).
W związku z tym, że skarga dotyczy decyzji wydanej w zakresie cudzoziemców, stosownie do § 2 ust. 3 pkt 8 powyższego rozporządzenia wpis stały pobiera się w wysokości 300 zł.
Jeśli skarżący nie uiści należnego wpisu w terminie do wniesienia skargi, Sąd wzywa go do uiszczenia wpisu. Skarżąca nie uiściła wpisu w powyższym terminie, toteż Sąd - na podstawie art. 220 § 1 w związku z art. 220 § 3 P.p.s.a. - wezwał ją do uiszczenia wpisu w wysokości 300 zł w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi, doręczając jednocześnie odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV WSA w Warszawie o wezwaniu do uiszczenia wpisu z 8 grudnia 2014 r.
Powyższe wezwanie zostało doręczone Skarżącej 16 grudnia 2014 r. (k. 18). W związku z tym siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął 23 grudnia 2014 r. (wtorek). W tym terminie Skarżąca nie uiściła wpisu od skargi, ponieważ uczyniła to dopiero 24 grudnia 2014 r. (k. 19 i k. 33).
Zgodnie z art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
Skoro w wyznaczonym terminie Skarżąca nie uiściła wpisu od skargi Sąd w pkt 1 sentencji odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a.
Rozstrzygnięcie zawarte w pkt 2 sentencji zapadło na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 P.p.s.a.