Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 4

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 12 marca 2013 r., sygn. akt IV SA/Wa 2460/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Aneta Dąbrowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 12 marca 2013 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia J. W. na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 grudnia 2012 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi
Sprawa
w sprawie ze skargi D. B., K. G., A. K., J. W., J. J., A. Z., A. P., I. M., J. P., P. P. i S. G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] sierpnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

W dniu 19 września 2012 r. J. W. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] sierpnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy.

Przewodniczący Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zarządzeniem z dnia 18 grudnia 2012 r., stosownie do § 2 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193 ze zm.), wezwał J. W. do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 500 zł.

Zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi zostało doręczone skarżącemu w dniu 24 grudnia 2012 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru - k. 203).

W dniu 4 stycznia 2013 r. skarżący wniósł na powyższe zarządzenie zażalenie (dowód: koperta, w której wniesiono zażalenie k. 238).

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. – dalej "P.p.s.a.") wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Stosownie zaś do art. 197 § 2 P.p.s.a., do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.

Przepis art. 194 § 2 P.p.s.a. stanowi, że zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia. Stosownie zaś do art. 83 § 3 P.p.s.a. (w brzmieniu obowiązującym w dniu wniesienia zażalenia), oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu.

W niniejszej sprawie ostatni dzień terminu do wniesienia zażalenia przypadł dla skarżącego J. W. na dzień 31 grudnia 2012 r., zatem zażalenie nadane w dniu 4 stycznia 2012 r. zostało wniesione po upływie terminu.

Z tych przyczyn, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 P.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 1 lipca 2013 r., dokument z 21 marca 2013 r., dokument z 13 marca 2013 r., dokument z 11 marca 2013 r., dokument z 17 grudnia 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.