Uzasadnienie
Wskazanym w sentencji wyrokiem z 7 lutego 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił na skutek skargi [...] sp. z o.o. decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
Organ w ustawowym terminie wniósł skargę kasacyjną. Zarządzeniem z 13 kwietnia 2018 r. stronę skarżącą kasacyjnie wezwano do uzupełnienia wpisu od skargi kasacyjnej. Wezwanie doręczono 14 maja 2018 r. Do 18 czerwca 2018 r. wpis nie został uzupełniony.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369, dalej jako "p.p.s.a.") sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata sądowa. Opłatą sądową jest między innymi wpis od skargi kasacyjnej (art. 212 § 1 p.p.s.a.). Skarga kasacyjna, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu (art. 220 § 3 p.p.s.a.).
Z akt niniejszej sprawy wynika, że wezwanie do uzupełnienia wpisu sądowego doręczono pełnomocnikowi skarżącego kasacyjnie 14 maja 2018 r. Zatem termin do jego uiszczenia upływał 21 maja 2018 r. Jak ustalono, do 18 czerwca 2018 r. nie zidentyfikowano wpłaty uzupełniającej wpisu sądowego do niniejszej sprawy.
Mając na względzie powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 w związku z art. 58 § 3 p.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia.