Uzasadnienie
Pismem z dnia 9 października 2013r. Stowarzyszenie [...] wniosło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] września 2013 r. stwierdzające niedopuszczalność odwołania wniesionego przez skarżącego od decyzji Prezydenta W. z dnia [...] czerwca 2013r. o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie garażu samochodowego, parkingów, wraz z towarzyszącą im infrastrukturą na działce ew. nr [...], obręb [...] przy ul. [...] w W. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 24 października 2013r. Stowarzyszenie zostało wezwane do uiszczenia wpisu od tej skargi w kwocie 100 (słownie: stu) zł. Stronę poinformowano, że niewykonanie wezwania w terminie 7 dni spowoduje odrzucenie skargi.
Skarżący - w terminie do uiszczenia wpisu od wniesionej skargi - zwrócił się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych w tej sprawie.
Referendarz sądowy postanowieniem z dnia 12 listopada 2013r. odmówił Stowarzyszeniu przyznania prawa pomocy. Postanowienie to nie zostało zaskarżone przez stronę.
W tej sytuacji Sąd zarządzeniem z dnia 9 grudnia 2013r. wezwał skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 24 października 2013r. w sprawie uiszczenia wpisu od wniesionej skargi w kwocie 100 zł., w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało doręczone stronie skarżącej w dniu 12 grudnia 2013r. (karta 37 akt sprawy). Stowarzyszenie nie uiściło wpisu od skargi (informacja Oddziału Finansowo-Budżetowego tut. Sądu z dnia 8 stycznia 2014r. – karta 39 akt sprawy).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm. powoływanej dalej jako "p.p.s.a."), od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały.
Jeśli należny wpis nie został uiszczony, Sąd wzywa wnoszącego skargę do jego uiszczenia. Natomiast w myśl art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie termin do uiszczenia wpisu od skargi przez skarżącego upłynął bezskutecznie w dniu 19 grudnia 2013r.
Uwzględniając powyższy stan faktyczny i prawny Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.