Uzasadnienie
W piśmie z dnia 2 października 2012 r. D. K. wniósł za pośrednictwem organu skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] sierpnia 2012 r. nr [...] utrzymujące w mocy postanowienie Prezydenta W. z dnia [...] lipca 2012 r. nr [...] orzekające o zwrocie podania o wydanie decyzji w sprawie wymeldowania M. P. z pobytu stałego w lokalu nr [...] położonego przy ul. [...] w W. Wniesiona skarga stanowi kserokopię pisma i nie została opatrzona podpisem skarżącego.
Wobec powyższego zarządzeniem z dnia 31 października 2012 r. Przewodniczący Wydziału wezwał skarżącego do uzupełnienia, w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi, jej braków formalnych poprzez nadesłanie oryginału skargi.
Wezwanie powyższe, wraz ze stosownym pouczeniem o konsekwencjach jego niewykonania, zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 9 listopada 2012 r. Zatem siedmiodniowy termin do dokonania powyższej czynności bezskutecznie upłynął w dniu 16 listopada 2012 r.
W odpowiedzi na to wezwanie skarżący nadesłał w dniu 20 listopada 2012 r. (data nadania pisma w placówce pocztowej operatora publicznego) egzemplarz kserokopii skargi, opatrzonej w jej górnej części odręcznym napisem w kolorze zielonym "Odpis".
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 46 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270), każde pismo strony powinno zawierać podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika. W niniejszej sprawie skarżący wniósł do Sądu skargę w kserokopii, która nie została własnoręcznie podpisana.
W myśl art. 58 § 1 pkt 3 tej ustawy sąd odrzuca skargę, jeżeli w wyznaczonym terminie nie uzupełniono jej braków formalnych, a jak wynika z akt sprawy, skarżący nie wykonał wezwania Sądu i nie nadesłał oryginału skargi ani nie podpisał skargi, ani też nie nadesłał egzemplarza skargi własnoręcznie przez niego podpisanego.
Z powyższych względów, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 powołanej ustawy, Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.