Uzasadnienie
E. S. i D. S. wnieśli do Sądu skargę na wskazane w sentencji postanowienie.
Wyrokiem z 6 listopada 2015 r. Sąd uchylił zaskarżone postanowienie, a także postanowienie utrzymane nim w mocy. Odpis wyroku z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi organu (Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska) 28 grudnia 2015 r. (k. 124).
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, reprezentowany przez radcę prawnego, wniósł skargę kasacyjną od powyższego wyroku. Skarga kasacyjna została nadana w urzędzie pocztowym 28 stycznia 2016 r. (k. 139).
Organ uiścił kwotę 100 zł tytułem wpisu od skargi kasacyjnej.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Skarga kasacyjna została wniesiona po terminie określonym przez art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.". Stosownie do powyższego przepisu skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Jak wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru przez pełnomocnika organu odpisu wyroku z uzasadnieniem, został on mu doręczony 28 grudnia 2015 r. W związku z tym, zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a., trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej od wyroku upłynął 27 stycznia 2016 r. (środa).
Skarga kasacyjna została wniesiona 28 stycznia 2016 r., czyli po upływie terminu określonego w art. 177 § 1 P.p.s.a.
W związku z powyższym Sąd w pkt 1 sentencji postanowienia odrzucił skargę kasacyjną stosownie do art. 177 § 1 w zw. z art. 178 P.p.s.a.
Rozstrzygnięcie zawarte w pkt 2 sentencji postanowienia zapadło na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 P.p.s.a.