Uzasadnienie
Decyzją z dnia 12 lipca 2018r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w [...] utrzymało w mocy decyzję Zarządu Dzielnicy [...] z dnia [...] kwietnia 2018r. ustalającą warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania budynku na działce nr [...], obręb [...] w W..
Decyzja została doręczona J.M. w dniu 26 lipca 2018r.
W dniu 4 września 2018r. J.M. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] lipca 2018r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 53 § 1 i art. 54 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2018, poz. 1302 ze zm. - dalej "p.p.s.a."), skargę wnosi się do sądu administracyjnego w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania są przedmiotem skargi. W myśl art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę wniesioną po terminie do jej wniesienia postanowieniem, które może być wydane na posiedzeniu niejawnym.
Z akt wynika, że zaskarżona decyzja z [...] lipca 2018 r. została doręczona skarżącemu 26 lipca 2018 r. Trzydziestodniowy termin przewidziany na zaskarżenie powyższej decyzji upłynął w dniu 27 sierpnia 2018 r.
Mając na uwadze powyższe Sąd stwierdził, że wniesienie skargi 4 września 2018 r. miało miejsce z uchybieniem terminu przewidzianego w art. 53 § 1 p.p.s.a.
Z tych względów, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 p.p.s.a., Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.