Uzasadnienie
W. B. (dalej: "skarżący") pismem z 10 grudnia 2014 r. złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Wojewody [...] z [...] listopada 2014 r. w przedmiocie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości.
Zarządzeniem z 8 maja 2015 r. sygn. akt IV SA/Wa 270/15 referendarz sądowy odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy w zakresie obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych.
Następnie na podstawie zarządzenia z 3 czerwca 2015 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 200 zł. Wezwanie zawierało pouczenie, że nieuiszczenie wpisu w terminie siedmiu dni, spowoduje odrzucenie skargi.
Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, że powyższe wezwanie zostało wysłane na adres skarżącego wskazany w skardze i doręczone 10 czerwca 2015 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych ustalono, że do dnia 7 lipca 2015 r. skarżący nie uiścił wpisu sądowego od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
W świetle art. 220 § 1 w związku z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej jako: "p.p.s.a.") Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd (art. 220 § 3).
W przedmiotowej sprawie wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego zostało wysłane na adres skarżącego wskazany w skardze i doręczone 10 czerwca 2015 r. Powyższe oznacza, że termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął 17 czerwca 2015 r.
Zgodnie z dokumentacją księgową Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w przedmiotowej sprawie, pomimo prawidłowego wezwania, nie zastał uiszczony należny wpis od skargi.
Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 1 w związku z art. 220 § 3 postanowił jak w sentencji postanowienia.