Uzasadnienie
W piśmie z dnia 20 sierpnia 2015 r. K. K. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania.
Sąd w piśmie z dnia 28 września 2015 r. doręczył skarżącemu odpis zarządzenia Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 22 września 2015 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł.
Odpis tego zarządzenia, wraz ze stosownym pouczeniem o trybie i terminie jego zaskarżenia, został doręczony skarżącemu w dniu 14 października 2015 r.
W dniu 22 października 2013 r. (data stempla pocztowego) skarżący wniósł zażalenie na powyższe zarządzenie.
Rozpoznając wniesione zażalenie należy wskazać, że zgodnie z art. 227 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. – zwaną dalej Ppsa) na zarządzenie przewodniczącego w przedmiocie kosztów sądowych przysługuje zażalenie.
Zgodnie z art. 194 § 2 Ppsa w zw. art. 198 Ppsa zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia zarządzenia przewodniczącego.
Skoro zaskarżone zarządzenie zostało doręczone K. K. w dniu 14 października 2015 r. to termin do wniesienia zażalenia upłynął w dniu 21 października 2015 r. Z akt sprawy wynika, że skarżący wniósł zażalenie w dniu 22 października 2015 r., (data stempla pocztowego), a więc po upływie ustawowego terminu.
W tym stanie rzeczy na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ppsa orzeczono jak w sentencji.