Uzasadnienie
W piśmie z dnia 22 lipca 2014 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w W. wniosło do Naczelnego Sądu Administracyjnego, za pośrednictwem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, skargę kasacyjną od wyroku Sądu z dnia 23 maja 2014 r., sygn. IV SA/Wa 2908/13 uchylającego zaskarżoną decyzję w sprawie ze skargi Z. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] października 2013 r., nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie pismem z dnia 4 sierpnia 2014 Sąd przesłał skarżącemu kasacyjnie odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 24 lipca 2014 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej w kwocie 100 zł., w terminie 7 dni do daty doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego kasacyjnie dnia 5 sierpnia 2014 r.
W dniu 28 sierpnia 2014 r. SKO uiściło należny wpis sądowy od skargi kasacyjnej.
Stwierdzić zatem należy, że skoro wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego zostało skutecznie doręczone pełnomocnikowi skarżącego kasacyjnie w dniu 5 sierpnia 2014 r., to termin na dokonanie tej czynności upłynął w dniu 12 sierpnia 2014 r.
Jak wynika z akt sprawy wpis od skargi kasacyjnej został opłacony w dniu 28 sierpnia 2014 r., a więc z uchybieniem wskazanego terminu.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 i art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), orzekł jak w pkt 1 sentencji postanowienia.
O zwrocie wpisu od skargi kasacyjnej, w pkt 2 sentencji, orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 cyt. ustawy.